Hydraulisk tømmersplitter

Tømmer- og rotsplitter for proffene. 

Proff verktøy til din gravemaskin. Gjenget kon gir effektiv splitting av store tømmerstokker.
Et perfekt redskap til deg som driver f.eks. flis- eller vedproduksjon.
Black Splitter er tysk kvalitet på sitt beste!
Utskiftbar spiss - kraftig hydraulikkmotor - solid konstruksjon som gjør at man kan løfte stokker med skruen.
Kan endre bruksområder med tilgjengelig ekstrautstyr som f.eks. betongtrommel, kost, jordbor, soldetrommel etc.

Black Splitter hydrauliske tømmersplittere

Nye muligheter for din gravemaskin!

 S2 500S2 630S2-800S2X 800+SG1SG2
Maskinvekt tonn1,5-41,5-44-65-141,5-68-20
Egenvekt kg124129161175180400
Maks trykk bar250230210350250350
Oljebehov l/min2530405030100
Diameter kon mm200200200245200300
Maks tømmer diameter cm100110120150110160
Tømmer lengde m1-21-21-31-41-21-6

Flere modeller tilgjengelig - SG1 er utstyrt med en klype i tillegg til skruen - SG2 er "heavy duty" med planetgir